Čistenie a plnenie klimatizácie: Ako postupovať?

18. 08. 2020 | 08:08

Ak klimatizácia vo vašom aute už vzduch neochladzuje, zvyčajne je problémom nízka hladina chladiva v dôsledku pomalého úniku. Tento stav nastáva, ak sa vzduch postupne v priebehu niekoľkých týždňov oteplí alebo ak zapnete klimatizáciu po tom, ako ste ju v zime nepoužívali.

Čistenie klimatizácie nie je dobré podceňovať

Máte pocit, že vaša klimatizácia nefunguje tak, ako má? Alebo z nej cítite nejaký zápach? Ak ste odpovedali áno, mali by ste tento problém rýchlo vyriešiť, aby sa vznikajúce problémy zbytočne nezväčšovali. Pomôcť vám s čistením klimatizácie môže expresný servis Košice, ktorý sa postará o to, aby opäť fungovala tak, ako má. Existuje viacero techník, ktoré sa pri čistení klímy využívajú, v poslednom období je čoraz viac obľúbené čistenie ozónom O3, ktoré je veľmi účinné, avšak je potrebné dávať si pozor na rozpustenie špín a nečistôt, ktoré môžu upchať odtoky kondenzátu.

Plnenie klimatizácie zverte profesionálom v autoservise

Pri čistení a plnení klímy je lepšie, keď sa nebudete dotýkať ničoho, s čím nie ste oboznámení. Takmer všetko v motorovom priestore sa pohybuje a / alebo zahrieva. Vedľajšie (malé) hadičky s vysokým tlakom sú veľmi horúce. Je dobré sa dotknúť bočných hadíc s nízkym tlakom, mali by mať prijateľnú teplotu na manipuláciu. Aby ste predišli prípadným zraneniam či problémom, je lepšie zveriť plnenie klímy profesionálom v expresnom servise Košice. Budete si istý, že klimatizácia bude fungovať tak, ako má a vy si budete môcť jazdu vo vašom aute opäť naplno užívať.

TIP NA ZÁVER: Vypnite klimatizáciu v aute ešte pred tým, než prídete do cieľa, ideálne je vypnúť ju pár minút, možno 2 až 3 minúty pred cieľom. Ak je však von napríklad 25 stupňov a viac, môžete to spraviť skôr, aj 10 minút pred cieľom cesty. Vďaka tomuto triku dokážete predísť väčším problémom v spojitosti s fungovaním klímy.