Čistenie ozónom: Vaše auto bude voňať ako nové

03. 08. 2020 | 11:08

Skúšali ste vyčistiť vaše auto rôznymi spôsobmi, no žiaden z nich nebol dostatočne účinný? Ak sa nič neosvedčilo, tak je najvhodnejšie zvoliť čistenie ozónom. Nech už bývate v Košiciach, Trebišove či Sečovciach, aj vám môžu profesionáli vyčistiť vaše auto tak, že bude ako nové a bez rôznych nepríjemných zápachov.

Autá sú často postihnuté rôznymi problémami so zápachom, pričom najväčším je asi cigaretový dym. Ďalšie bežné zápachy môžu byť spôsobené plesňami, domácimi zvieratami či pokazenými potravinami. Skúšali ste už rôzne tipy a domáce recepty na odstránenie zápachu z vášho auta, no nič nepomohlo? Osvedčeným riešením je v takýchto prípadoch práve ozón (o3).

Vaše auto bude ako nové

Vaše auto by ste mali pravidelne umývať, vysávať a podobne. V prípade o3 ako prostriedku na odstránenie zápachu z vášho auta by ste mali samotné čistenie prenechať profesionálom. Generátor sa umiestni do vášho vozidla na tak dlho, ako je to potrebné, aby sa zápach odstránil. Odstraňovanie zápachu pomocou o3 je trvalé, pokiaľ bude samozrejme odstránený aj zdroj zápachu. V prípade plesní sa uistite, že ste objavili zdroj vlhkosti. O3 tieto zápachy v aute rozkladá na chemické zlúčeniny, ktoré nemajú žiadny zápach.

Čistenie ozónom úplne oxiduje všetok zostávajúci fenolový plyn a účinne neutralizuje zápach. V tomto prípade sa zápach nevráti, pretože molekuly boli zničené skôr ako sa stihli niekde “schovať”. Spôsob ošetrenia vozidiel je naozaj veľmi jednoduchý:

  • Zapnutie klimatizácie na vnútorný okruh
  • Umiestnenie ozónového generátora do vozidla
  • Naštartovanie vozidla a uzavretie všetkých okien a dverí
  • Nastavenie časovača generátora na požadovanú hodnotu v závislosti od veľkosti vozidla


Ozón je plyn, ktorý sa rozptýli asi po pol hodine po ošetrení, takže nehrozia žiadne problémy spojené s vaším autom a jeho interiérom. Vozidlo môžete následne začať opäť používať. Budete sa v ňom cítiť príjemne nielen vy, ale aj vaši spolujazdci. Či už vyrazíte na cestu do Košíc, Sečoviec či Trebišova, v čistom aute sa vám bude jazdiť určite skvelo.